PŁYNĄC PO DOM DLA ŁÓDZKICH SZPROT

Płynąc po dom dla Szprot

Ten rok miał wyglądać inaczej. Miało być duże dofinansowanie, remont siedziby, a we wrześniu III edycja Dnia Marzyciela.  To miał być przełomowy rok.

Mieliśmy plany ale zamiast szansy na ich realizację dostaliśmy lekcje i domową pracę. Skutki pandemii Covid-19 dotknęły także Swim For a Dream, przez co po raz pierwszy w naszej historii proszę Was o wsparcie działań instytucjonalnych fundacji. Dołóż cegłę i pomóż fundacji ukończyć remont siedziby, która będzie miejscem szkoleń i warsztatów dla naszych podopiecznych. 

A ja z tej okazji popłynę po raz kolejny. Ile? Sam tego nie wiem. Popłynę do swoich granic…

 

Adam Jerzykowski

Fundator fundacji Swim For a Dream

————————————

Start:  sobota, 12 września godz. 15:00

Meta: ???

Gdzie: Zalew Strykowski k. Lodzi

Bądź tam ze mną!

————————————

Czytając biografie koszykarza NBA Kobe’go Brayant’a przypomniałem sobie czym jest głód. Głód stawania się lepszym. Czułem ten głód kiedy przygotowywałem się do swoich pływackich wyzwań (Zatoka Gdańska, Ucieczka z Alcatraz, 40 km wpław z Giżycka do Mikołajek) . Szybko zrozumiałem, że to jest idealny czas by ponownie zmierzyć się ze sobą. 

Przygotowania do wyzwania były inne niż wszystkie. Za sprawa zamkniętych basenów pływałem jedynie w otwartych akwenach, a o moich planach na wrześniowy weekend wiedziała tylko garstka ludzi. Do ostatniej chwili wstrzymałem się też z jakąkolwiek promocją wiedząc, ze oczy ludzi skierowane są obecnie w inna stronę. 

————————————

ZBUDUJMY DOM DLA SZPROT

Sekcja pływacka łódzkie Szproty to projekt, który ma na celu zapewnienie bezpłatnych zajęć pływackich i dydaktycznych dla podopiecznych łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Często są to jedyne zajęcia pozalekcyjne, na które mogą sobie one pozwolić. Od 2019 r., we współpracy z MOPS Łódź przeszkoliliśmy z pływania ponad 200 dzieci i młodzieży.

 

Aby móc kontynuować projekt konieczny jest remont siedzimy fundacji, w której odbywać się będzie część dydaktyczna zajęć, tj. szkolenia z psychologami, dietetykami, inspirujące spotkania ze sportowcami oraz warsztaty integracyjne. 

>> Więcej o projekcie 

Dorzuć swoja cegłę do zbiorki i pomóż mi zbudować dom dla Szprot. Bez Ciebie się nie uda! 

 Dotychczas, z środków własnych fundacji wykonaliśmy gruntowny remont instalacji elektrycznej, zakupiliśmy piece grzewcze, wyremontowaliśmy podłogę. Firma Atlas, Michał Drobik, Kempol Materiały Budowlane oraz Kuchinox wsparli nas w części prac remontowych i przekazali część wyposażenia i materiałów budowlanych. Pozyskaliśmy również komplet mebli biurowych, a jeszcze w tym miesiącu wolontariusze Fundacji Veolia wesprze nas w malowaniu ścian. 

Niestety, póki co kuchnia, łazienka i część biurowa w lokalu najmowanym na preferencyjnych warunkach od miasta wyglądają tak:

A marzy nam się aby wyglądały tak, jak na projekcie wspanialej, łódzkiej projektantki Kasi Kręcikowskiej, która zdecydowała się wykonać projekt siedziby za symboliczna opłatę:

Możesz również pomoc nam skompletować niezbędne materiały i akcesoria! Aktualnie poszukujemy poniższych materiałów budowlanych lub wyposażenia lokalu. Możliwe też, że znasz kogoś kto mógłby przekazać fundacji, któryś z materiałów. Jeśli tak, będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem biuro@sfad.pl.

Lista materiałów 

Dziękujemy!!!