ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z WODĄ, PŁYWAJ MĄDRZE!

Szkoła Pływania moviGO

Inspirowanie do realizacji marzeń poprzez sport osiągnęło kolejny etap: postanowiliśmy podzielić się naszym doświadczeniem i pasją do pływania z większym gronem osób. Uruchomiliśmy Szkołę Pływania moviGO, gdzie znajdziecie zajęcia dla dzieci i dorosłych, początkujących i zaawansowanych. Tych, którzy pragną przestać się męczyć w wodzie oraz tych szykujących się do amatorskich zawodów. 

A co jest w tym wszystkim najlepsze? Dochód ze sprzedaży kursów pozwala nam finansować zajęcia z pływania dla podopiecznych łódzkich rodzin zastępczych i dzieci będących pod opieką Domów Dziecka.

Dzięki naszym zajęciom: 

  • oswoisz się z wodą i pokonasz strach przed zanurzeniem głowy,
  • poznasz tajniki różnych styli pływackich,
  • nauczysz się pływać efektywnie i przestaniesz męczyć się w wodzie,
  • poznasz wspaniałych ludzi i zaczniesz czerpać prawdziwą radość z pływania!

Kursy pływania w Szkole Pływania moviGO

Umiejętność pływania jest jedną z najbardziej przydatnych w życiu człowieka. To aktywność fizyczna przeznaczona dla każdego bez wyjątku, również dla osób niespecjalnie lubiących sport czy wysiłek fizyczny. Pływanie pozwala nam zadbać o własne zdrowie, polepszyć kondycję i wydolność płuc, poprawić sylwetkę. W wodzie możemy też odpocząć i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Dziś lekcje pływania są bardzo popularne, pojawiają się w szkołach jako część zajęć wychowania fizycznego czy w ofercie pozalekcyjnej. Jednak nie każdy z nas miał okazję nauczyć się pływać lub robić to dobrze. Nieznajomość technik pływania może okazać się wręcz niebezpieczna dla naszego życia, o czym świadczą liczne doniesienia medialne na temat wypadków nad morzem czy jeziorami. Również lęk przed wodą to jeden z tych występujących powszechnie. Ważną rolę odgrywa wybór właściwego kursu, gdzie kursant ma możliwość oswojenia się z wodą, nauki właściwych technik od podstaw i doskonalenia nabytych już umiejętności.

W Szkole Pływania moviGO jest miejsce dla każdego, kto chciałby nauczyć się pływać efektywnie, nie męcząc się w wodzie i czerpiąc przyjemność z pływania zarówno na basenie, jak i w otwartych akwenach wodnych.

Oferta kursów pływackich jest urozmaicona i pozwala na wybór spośród zajęć dla osób w każdym wieku – zarówno tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z pływaniem, jak i tych, które lubią pływać, ale chciałyby poprawić swoje umiejętności, nauczyć się nowych technik, pozbyć się często popełnianych błędów lub przygotować się do zawodów.

Kursy prowadzone są zarówno w małych grupach, jak też indywidualnie.

Ważną część oferty stanowią zajęcia przeznaczone dla dzieci – obejmujące naukę pływania od podstaw, oswajanie się z wodą poprzez zabawę i wykształcenie właściwych wzorców ruchowych, a także rozwój umiejętności dla dzieci w grupach zaawansowanych.

Oprócz licznych zalet, jakie wiążą się z wzięciem udziału w kursie pływackim, warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle ważnej rzeczy: Szkoła Pływacka moviGO jest jednym z projektów łódzkiej fundacji Swim for a Dream, zatem kupując kurs, aktywnie pomagamy podopiecznym z Łódzkiej Pieczy Zastępczej, ponieważ dzięki osiąganym zyskom fundacja może finansować bezpłatną sekcję pływacką o nazwie Łódzkie Szproty. Sekcja ta umożliwia naukę pływania dzieciom i młodzieży z łódzkich domów dziecka. Decydując się na kurs w Szkole Pływania moviGO, nie tylko poprawiamy własne umiejętności, ale również wspieramy projekt charytatywny i pomagamy spełniać dziecięce marzenia.

Kursy pływania dla dorosłych

W swojej ofercie Szkoła moviGO posiada kursy pływania dla wszystkich zainteresowanych osób – zarówno tych, które nie potrafią pływać i chciałyby się nauczyć, jak i planujących udoskonalenie lub poprawienie zdobytych wcześniej umiejętności.

Chociaż lekcje pływania są obecnie jednymi z bardziej popularnych, to jednak nie wszyscy dorośli mieli możliwość skutecznej nauki. Czasem na przeszkodzie stał lęk przed wodą, a czasem w danej szkole zwyczajnie nie można było skorzystać z tego rodzaju zajęć pozalekcyjnych. Zdarza się również, że jako młodzi ludzie nie trafiliśmy na odpowiedniego nauczyciela i nieco zraziliśmy się do spędzania czasu na basenie. Często też pokutuje przekonanie, że jeśli nie nauczymy się czegoś w dzieciństwie, później nie będzie już takiej możliwości. To jednak błąd, ponieważ na naukę pływania nigdy nie jest za późno, a w Szkole Pływania moviGO znajdziemy zajęcia dopasowane dla każdego, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Dobrze prowadzone, skuteczne zajęcia pozwalają nie tylko nauczyć się dobrze pływać oraz opanować podstawowe style pływackie, ale także pokonać lęk przed wodą i nauczyć się czerpania przyjemności z regularnego pływania.

Nauka pływania to jedno z bardziej popularnych marzeń czy planów, które chcemy zrealizować. Wielu dorosłych podkreśla, że zawsze chciało nauczyć się pływać, jednak na przeszkodzie stawały im różne czynniki, takie jak wspomniany już lęk przed wodą, brak wolnego czasu czy właśnie przekonanie, że nauka przeznaczona jest tylko dla dzieci i młodzieży.

Skorzystanie z kursu pływackiego to dobre rozwiązanie dla każdego, potrzebne są zaś jedynie dobre chęci i motywacja. Nauka przebiega w przyjaznej atmosferze i pozwala pozbyć się wszelkich lęków.

O pływaniu warto wspomnieć także z jeszcze jednego powodu – jest to doskonały sposób na poprawę swojej kondycji, stanu zdrowia oraz sylwetki. To szczególnie ważne w czasie, gdy wiele godzin poświęcamy na pracę zdalną przed komputerem czy urządzeniami mobilnymi. Problemy z kręgosłupem, przykurcze mięśni, zgarbiona sylwetka – regularne pływanie to świetny sposób nie tylko na aktywny wypoczynek, ale również zdrowe spędzanie wolnego czasu, pozbycie się zbędnych kilogramów i kształtowanie sylwetki.

Dla dorosłych osób niepotrafiących pływać przygotowano Kurs Efektywnego Kraula w grupie początkującej. Kurs trwa osiem tygodni, na każdy zaś przygotowana jest inna rozpiska treningowa. Zajęcia pozwolą rozwijać różnorodne umiejętności i poprawić własną kondycję. W cenie kursu otrzymujemy również dwie wideoanalizy, umożliwiające ocenę postępu dokonanego przez kursanta oraz zdobytych przez niego umiejętności. Każde spotkanie w ramach kursu trwa godzinę, zajęcia zaś odbywają się w małych, kameralnych grupach (maksymalnie sześcioosobowych), co jest dodatkowym atutem: prowadzący zajęcia może poświęcić każdemu z kursantów więcej uwagi, przeanalizować jego postępy, a także właściwie czuwać nad jego bezpieczeństwem.

Nie każdy chce jednak uczyć się w grupie – niektóre osoby wolą indywidualną naukę pływania, która pozwoli im lepiej skupić się na przebiegu kursu, pozbyć się lęku czy ewentualnego stresu związanego z nauką. Dlatego w Szkole Pływania moviGO możemy skorzystać  z zajęć indywidualnych – to rozwiązanie, dzięki któremu klient może odbyć kurs z trenerem na wyłączność i w ten sposób nauczyć się pływać efektywnie. Oferta zajęć indywidualnych opiera się również na przygotowaniu planu treningowego dopasowanego bezpośrednio do potrzeb i oczekiwań każdego kursanta.

Ważną grupę dorosłych kursantów stanowią osoby, które w przeszłości nauczyły się pływać, jednak później z jakichś powodów przestały ćwiczyć i teraz chcą wrócić do treningów; albo nadal pływają, ale chciałyby poprawić swoje umiejętności i cieszyć się z większych postępów. Naukę pływania warto kontynuować przez całe życie. Uzyskiwanie lepszych wyników, doskonalenie umiejętności i poznawanie nowych technik pływackich – to atuty pozwalające na czerpanie większej przyjemności z pływania, pokonanie uczucia zmęczenia w wodzie czy nawet przygotowanie do uczestnictwa w zawodach amatorskich i spełnianie marzeń.

Dla takich kursantów dobrym i chętnie wybieranym rozwiązaniem będzie Kurs Efektywnego Kraula w grupie średniozaawansowanej – kurs ten także trwa 8 tygodni. Jego głównym celem jest poprawa techniki pływania poszczególnych kursantów oraz korygowanie ewentualnych błędów, tak aby pływanie było skuteczne i efektywne. Często umiejętność pływania pogarszają pewne złe nawyki lub podstawowe błędy, których sami nie zauważamy. Dzięki regularnej pracy z trenerem zyskujemy możliwość usunięcia złych nawyków. Jednym z założeń kursu jest również nauka nowych technik pływania, które pozwalają na efektywne pływanie bez uczucia zmęczenia w wodzie. Rozpiska treningowa pozwala podczas każdego spotkania poprawiać poszczególne aspekty pływania.  Spotkania trwają godzinę i prowadzone są w małych grupach (do sześciu osób). W przypadku tego kursu również dostajemy dwie analizy wideo, które pozwalają śledzić nasze postępy. 

Zajęcia indywidualne to dobry wybór, gdy chcemy skoncentrować się w pełni na nauce nowych technik, doszlifować swoje umiejętności oraz pracować z trenerem na wyłączność – dzięki temu mamy możliwość uzyskania lepszych postępów w relatywnie krótszym czasie. Podczas treningów skupiamy się na tym, co wymaga poprawy i co pozwoli nam pływać jeszcze lepiej.

Kursy pływania dla dzieci

Kursy pływackie są jednymi z najczęściej wybieranych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Pływanie to dobry sposób na regularną aktywność fizyczną, uprawianie sportu czy poprawę swojej kondycji – szczególnie w czasie, gdy dzieci niemal całe dnie spędzają przed komputerem i bez ruchu. Nauka pływania niesie za sobą również wiele innych korzyści: uczy dyscypliny i cierpliwości, pozwala zachować właściwą postawę i przeciwdziałać wadom kręgosłupa, a także spędzać wolny czas zdrowo i przyjemnie. Bardzo ważnym celem zajęć jest przełamanie lęku dziecka przed wodą, wykształcenie w nim poczucia bezpieczeństwa w wodzie oraz nauka właściwych wzorców ruchowych i podstawowych technik pływania.

W ofercie Szkoły Pływania moviGO znajdziemy kursy dla dzieci w różnym wieku (już od piątego roku życia) i o różnym stopniu zaawansowania (dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych), jak również zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnością, podczas których uwzględniane są indywidualne potrzeby każdego dziecka. Ciekawym i chętnie wybieranym rozwiązaniem są również zajęcia rodzinne – dziecko uczestniczy w nich z rodzicem, co pozwala przełamać lęk przed wodą i poczuć się bardziej komfortowo. Program każdych zajęć jest dopasowany odpowiednio do wieku i potrzeb dzieci, a zajęcia opierają się na zabawach i ćwiczeniach pozwalających na naukę pływania w atrakcyjnej dla dziecka atmosferze.

Błędne okazuje się przekonanie, że skuteczne i efektywne pływanie jest zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów; pływania może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku, aktualnej formy czy wcześniejszych umiejętności. Nie wszyscy staną się zawodowymi sportowcami, jednak przecież nie o to chodzi najważniejszy jest zdrowy wypoczynek, poprawa kondycji i doskonalenie już zdobytych umiejętności. Pływanie to przede wszystkim piękna pasja, świetny sposób spędzania wolnego czasu oraz możliwość zdobywania nowych doświadczeń. Każdy, kto chce się o tym przekonać, powinien skorzystać z kursów pływackich oferowanych przez Szkołę Pływania moviGO i już dziś poprawić swoją kondycję oraz spełnić marzenia.